Usługa języka migowego
A A A

MARCIN BOGUSŁAWSKI. Malarstwo

Wystawa Malarstwa, Galeria Test Marcin Bogusławski, fotografia Wojciech Radwanski, 2013 rok. Na zdjęciu widać artystę przy pracy. To młody mężczyzna, który patrzy wprost na widza. Artysta siedzi i ma płótno na ramieniu. Mężczyzna jest ubrany w granatową koszulkę z nadrukiem. Na koszulce widać duże plamy farby. Tło jest rozmyte.

Ur. 1980 r. w Warszawie. W 2006 roku otrzymał Dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom powstał pod kierunkiem prof. Stanisława Baja. Aneks – praca z malarstwa ściennego – została wykonana u prof. Edwarda Tarkowskiego, praca teoretyczna z Filozofii u dr Alicji Domańskiej. Podczas studiów był Stypendystą Falmouth Collage of Art. Przez trzy lata studiował równolegle na Wydziale Grafiki Wieczorowej. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 

 

Twórczość Marcina Bogusławskiego jest dążeniem do indywidualnej swobody twórczej, która powiększa przestrzeń oraz przekłada emocje na język form wizualnych zawierających elementy osobowości Artysty. Przestrzenność tych obrazów ma duże znaczenie w rozwiązywaniu konkretnych założeń wynikających z przesłania ich powstania, zmienność form na obrazach – moduły, symetrie, asymetrie pojawiają się jako rezultat rozwiązania podstawowego problemu malarskiego, zależnie od obszaru, na którym zachodzi to zjawisko wszystkie efekty mieszanki addytywnej lub subtraktywnej. W przypadku kontrastujących płaszczyzn kolory zostają rozbite na dopełniające. W kolorze obrazu istnieje perspektywa oglądowa, która jest kluczowa do założeń związanych ze stosowaniem melanżu optycznego.

Najważniejszy w tych pracach jest kolor. Marcin Bogusławski świadomie wyzbywa się łagodnej harmonii barw, chociaż w wielowątkowej strukturze kolorów wzajemnie wyważonych pojawiają się formy stanowiące kontrast do całej płaszczyzny pracy. Rozwój kolorystyczny idzie w kierunku coraz mocniejszego brzmienia barw. Jednocześnie podporządkowuje wszystkie elementy powierzchni jednemu tonowi np.: czerwieni, błękitowi, zieleni. W ten sposób Artysta podejmuje próby osiągnięcia rytmiki obrazu oraz tworzy kompozycje, którymi nawiązuje do ogólnych przeobrażeń malarskich w obecnych czasach. Ale czyni to bardzo indywidualnie, dając dowód swojej niezależnej drogi twórczej.

Apoloniusz Węgłowski

.

Wystawa Malarstwa, Galeria Test, Marcin Bogusławski, Cykl XIII 4, olej na płótnie, 96x68 cm, 2013 rok. Na zdjęciu widać pracę abstrakcyjną. Widać łukowate, ukośne, grube linie. Linie są w kolorach czerwonym, pomarańczowym i żółtym. Widać niewiele linii niebieskich.      Wystawa Malarstwa, Galeria Test, Marcin Bogusławski, Cykl XIII 5, olej na płótnie, 96x68 cm, 2013 rok. Na zdjęciu widać pracę abstrakcyjną. Widać łukowate, ukośne, grube linie. Linie są w kolorze niebieskim. Widać niewiele linii czerwonych.

Więcej informacji na stronie: www.boguslawski.art.pl

do góry